סגל אקדמי

גלעד רוזן

פרופ' גלעד רוזן

פרופסור חבר, ראש המחלקה
02-5883344
gillad.rosen@mail.huji.ac.il
חדר 4608
קרא עוד
פרופ' גלעד רוזן הוא מרצה במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים (2009) בהנחייתו של פרופסור ערן רזין. לימודי הפוסט-דוקטורט נערכו במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטת טורונטו (2010-2008) ובבית הספר לתכנון באוניברסיטת דלהאוסי (2010). מחקריו עוסקים בהיבדלות חברתית ומרחבית, קהילות מגורים מגודרות, צדק חברתי, וחידוש מרכזי ערים. 
קראו פחות
nufar

ד"ר נופר אבני

מרצה
nufar.avni@mail.huji.ac.il
חדר 4605 א'

קרא עוד

 

ד"ר נופר אבני, מתכננת עירונית וגאוגרפית, הצטרפה לסגל המחלקה בשנת הלימודים תש"פ.

תחומי המחקר של נופר מתמקדים בצדק ובהוגנות מרחבית בתהליכי תכנון, התחדשות עירונית, אזרחות עירונית, תכנון בדרום הגלובלי ותכנון בערים שסועות. מחקריה משלבים בין שיטות, תיאוריות ומושגים מתחום התכנון העירוני, גאוגרפיה עירונית, לימודי מגדר וסוציולוגיה עירונית. בעבודת הדוקטורט שלה, שהושלמה בבית הספר לתכנון ערים באוניברסיטת מקג'יל בקנדה (2018), נופר חקרה סוגיות של צדק חברתי וסביבתי בפרויקטים של התחדשות עירונית על קו המים בוושינגטון די סי ובתל-אביב-יפו. לאחר השלמת לימודי הדוקטורט, נופר חקרה סוגיות של אזרחות עירונית, קהילות מחולקות ואקטיביזם במזרח ירושלים  במסגרת מענק מארי קירי של תכנית Horizon 2020  של האיחוד האירופי. נוסף לתחומי המחקר העיקריים שלה, נופר חברה בקבוצת COST ACTION במסגרת Horizon 2020 בנושא Placemaking and digitization ובקבוצת מחקר בינלאומית שעוסקת בלאומיות וערים.

 

Dr. Nufar Avni, urban planner and geographer, joined the department's faculty during the 2020 academic year.

Nufar's research interests focus on justice and spatial equity in planning processes, urban regeneration, urban citizenship, planning in the global south and planning in contested cities. Her research combines methods, theories and concepts from urban planning, urban geography, gender studies and urban sociology. In her doctoral dissertation completed at the School of Urban Planning at McGill University, Canada (2018), Nufar explored issues of social and environmental justice in waterfront redevelopment projects in Washington, D.C and Tel Aviv-Jaffa. Nufar later researched issues of urban citizenship, divided communities and activism in East Jerusalem as part of a Marie Curie Horizon 2020 grant (2018-2020).

In addition to her main research interests, Nufar is a member of the Horizon 2020 COST ACTION group on Placemaking and Digitization and an international research group exploring nationalism in cities.

 

 

קראו פחות
שירה בוקצ'ין-פלס

ד"ר שירה בוקצ'ין-פלס

מרצה
shira.peles@mail.huji.ac.il
חדר 4613

קרא עוד
ד"ר שירה בוקצ'ין-פלס חוקרת היבטים בינתחומיים של פיתוח בר קיימא, בדגש על ביטחון מזון וחקלאות. היא בוחנת סוגיות סביבתיות מזווית טכנולוגית, התנהגותית, חברתית וחינוכית. לרוב מחקריה מרכיב אמפירי משמעותי, והיבטים יישומיים. 

חלק מרכזי במחקר של שירה עוסק בעולם המתפתח, והיא הובילה מגוון מחקרי שטח, בין השאר בסנגל, נפאל ואתיופיה. מחקר הדוקטורט שלה עסק בקשר בין משאבי אישיות לאימוץ טכנולוגיות ושיטות בנות קיימא על ידי חקלאים במדינות מתפתחות.

קראו פחות
עמית בירנבוים

ד"ר עמית בירנבוים

מרצה בכיר
02-5883354
amit.birenboim@mail.huji.ac.il
חדר 4607, מדעי החברה, הר הצופים

קרא עוד
ד"ר עמית בירנבוים הוא מרצה בכיר במחלקה לגאוגרפיה ובמרכז לחדשנות עירונית באוניברסיטה העברית, וראש המעבדה לחיוניות עירונית (Urban Vitality Lab). הוא סיים את לימודי הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית בשנת 2016. לאחר מכן יצא לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת אוטרכט בהולנד שם לקח חלק בקבוצת המחקר של Healthy Urban Living. בין השנים 2018-2021 הוא שימש כמרצה בכיר במחלקה לגאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל אביב. מחקריו של ד"ר בירנבוים מתמקדים בניתוח של התנהגות מרחבית של אנשים בהקשרים של בריאות, ניידות ותחבורה, שינויים טכנולוגיים, פנאי ותיירות. במעבדה של ד"ר בירנבוים נעשה שימוש ופיתוח של כלי מדידה מתקדמים המאפשרים חקירה מדויקת של האינטראקציה של בני אדם עם סביבתם. כלים אלו כוללים בין השאר, סנסורים ניידים, טכנולוגיות איתור, מציאות מדומה ורבודה. המחקרים במעבדה מעודדים מחקר אינטר-דיסציפלינרי והם כוללים שיתופי פעולה עם חוקרים מהארץ ומהעולם אשר באים מתחומי מחקר שונים.

קראו פחות
galit.jpg

פרופ' גלית בלנקשטיין - כהן

פרופסור חבר
02-5883348
G.C.B@mail.huji.ac.il
חדר 4620

קרא עוד
גלית כהן-בלנקשטיין מרצה בכירה במחלקה לגיאוגרפיה ובבית הספר למדיניות ציבורית.

היא השלימה את עבודת הדוקטורט שלה ב-2003 באוניברסיטה החופשית של אמסטרדם. תחומי המחקר העיקריים שלה עוסקים במדיניות בתחומי התחבורה, התכנון והסביבה.

העניין שלה בחקר המדיניות הציבורית הוא כפול. ראשית, היא עוסקת בבסיס המדעי של מדיניות המתמקד בעיקר בהרחבת הידע הקיים על השלכות מדיניות בתחומי התחבורה, התכנון והסביבה. שנית, היא עוסקת בתהליך המדיניות עצמו, על שלביו השונים, כדי להבין כיצד מדיניות נקבעת. עבודות הדוקטורט שלה עסקה השלב ההיוריסטי של קביעת מדיניות: תפיסות ואמונות של מקבלי החלטות עירוניים לפני שלב קביעת המדיניות. היא פרסמה מאמרים העוסקים במדיניות תחבורה, רכב חברות, היחס בין תחבורה ושימושי קרקע ואספקטים שונים הקשורים בשיתוף הציבור בהליכי תכנון.
 

קראו פחות
עמית טובי

ד"ר עמית טובי

מרצה בכיר
מרכז תואר מוסמך בניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה
02-5883352
amit.tubi@mail.huji.ac.il
חדר 4617

קרא עוד
ד"ר עמית טובי הצטרף למחלקה לגיאוגרפיה לאחר השתלמות בתר-דוקטורט באוניברסיטת טורונטו (2015-2016). את לימודי הדוקטורט השלים במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית (2015) בהנחייתו של פרופ' ערן פייטלסון. תחום העניין המרכזי של עמית עוסק בקשר שבין שינויי אקלים וחברה, ובכלל כך המימדים המוסדיים, כלכליים ופוליטיים אשר כרוכים בשינויים אלו. מחקריו מתמקדים בגורמים המעצבים את פגיעותן של קבוצות חברתיות לשינויי אקלים ואירועי קיצון אקלימיים, האופן בו חברות אנושיות מסתגלות לתנודות אקלימיות והדרכים בהן מוסדות מדינה משפיעים על פגיעות והסתגלות בקני מידה שונים. תחומים נוספים בהם עוסק מחקרו כוללים את הקשר שבין שינויי אקלים ושיתוף פעולה/קונפליקט והשפעת גורמים פסיכולוגיים על תהליכי הסתגלות. עבודתו של עמית בתחומים אלו קשורה למחקרו בתחום הגיאוגרפיה הפיזית. בתחום זה עמית מתמקד בקלימטולוגיה סינופטית, ובעיקר בהשפעתן של תבניות צירקולציה אטמוספרית על תופעות סביבתיות שונות כגון אירועי אבק חריגים, טמפרטורות קיצוניות ושטפונות בזק.

 

קראו פחות
נעם לוין

פרופ' נעם לוין

פרופסור מן המנין
מנהל אקדמי-המרכז לגאוגרפיה חישובית

קרא עוד
נעם לוין הוא פרופ' חבר במחלקה לגאוגרפיה ועומד בראש המעבדה לחישה מרחוק. תחומי העניין העיקריים שלו הם שינויי נוף, יחסי אדם-סביבה, תכנון שמירת טבע וגאומורפולוגיה איאולית, והוא חוקר אותם בכלים של חישה מרחוק ומערכות מידע גאוגרפיות (GIS). הוא מתמחה ביישום כלים מודרניים של ניתוח מרחבי להבנת ההשפעות של שינויי אקלים ושינויים בפעילות האדם על מערכות טבעיות בסקאלות שונות. המחקרים הנוכחיים שלו משתרעים בין מחקר שינויי נוף בישראל תוך שימוש במפות היסטוריות ובהדמאות לוויין, לתהליך העיור בהונג-קונג ולפעילות דיונות באוסטרליה. עבודות אלה הופיעו ביותר מ 30 מאמרים בכתבי-עת מדעיים בינלאומיים.

 

קראו פחות
אמילי סילברמן

ד"ר אמילי סילברמן

מרצה בכירה
מרכזת סמינר סגל מורים ודוקטורנטים
02-5883353
emily.silverman@mail.huji.ac.il
חדר 4619

קרא עוד
ד"ר אמילי סילברמן היא מרצה במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית החל באוקטובר 2013.

היא  מחזיקה בתואר  שלישי במדיניות ותכנון חברתי מ London School of Economics (2007), תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת ת"א (1992) ותואר ראשון בסוציולוגיה מ Swarthmore College בארה"ב (1984). תחומי ההתמחות שלה הם מדיניות דיור, תכנון חברתי, התחדשות עירונית ותכנון עם קהילה.

עבודות המחקר  של סילברמן מתאפיינות בדגש על היבטים יישומים וקידום ערכים של הוגנות ושוייון. חלק מן המחקרים מתבצעים בשישיתוף פעולה עם מקבלי החלטות ונציגי קהילה, ולרב כוללות גם לימוד מניסיון  בחו"ל ובישראל עבור גיבוש מדיניות יישראלית. בעברה המקצועית עבדה סילברמן כמקימה/מנהלת המעבדה לתכנון עם קהילה בטכניון, כמייסדת/מנהלת 'קהילת תל אביב' של החברה להגנת הטבע,כיועצת ארגונית עם מגוון ארגוני חברה אזרחית וגופים במגזר הציבורי, וכקצינת מבחן לנוער (העבודה המפחידה ביותר). בין הפרסומים: "דיור בר השגה: כלים של תכנון סטטוטורי ומדיניות מקומי",עם רחל אלרתמן, ו"שיקולים חברתיים בתכנון מרחבי" עם אזרה צ'ורצ'מן, ועריכת פרק מתוך ספר  היועצים למחאה החברית ("אפשר אחרת") כיו"ר צוות דיור, תכנון, תחבורה וקרקעות.
 

קראו פחות
ערן פייטלסון

פרופ' ערן פייטלסון

פרופסור מן המנין
02-5883346
msfeitel@mail.huji.ac.il
חדר 4611

קרא עוד

פרופ' ערן פייטלסון סיים את לימודיו לתואר מוסמך בגיאוגרפיה ובכלכלה באוניברסיטה העברית ואת לימודי הדוקטוראט במחלקה לגיאוגרפיה והנדסה סביבתית באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

מאז 1990 הוא חבר סגל במחלקה לגיאוגרפיה. במקביל ללימודיו הוא עבד כמתכנן בשירות לשמירת איכות הסביבה, כלכלן במשרד התחבורה ובוועדה להגנת האזורים הקריטיים סביב מפרץ הצ'ספיק במדינת מרילנד בארה"ב.

לאחר סיום הדוקטוראט הוא עבד כשנה בחברת ייעוץ בארה"ב. באוניברסיטה העברית הוא הקים את ההתמחות בניהול תכנון ומדיניות הסביבה בשנת 1993 וריכז אותה כעשור, שימש כראש המחלקה לגיאוגרפיה בין השנים 2003 ל-2004, כראש ביה"ס ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל בין השנים 2004 ל- 2009  והקים את ביה"ס המתקדם ללימודי סביבה בשנת 2013 ועמד בראשו עד שנת 2019. עבודותיו של פרופ' ערן פייטלסון עוסקות בחקר המדיניות הסביבתית ודרכי התהוותה, מדיניות מים, ובכלל זאת ניהול מים חוצי-גבולות, בעיקר בהקשר הישראלי-ערבי, מדיניות תכנון וקרקע ומדיניות תחבורה. הוא ערך שלושה ספרים, פרסם למעלה משבעים מאמרים בכתבי עת שפיטים ולמעלה משלושים פרקים בספרים ערוכים. הוא הנחה למעלה מעשרים דוקטורנטים ושלושים וחמישה מאסטרנטים.

בנוסף לעבודתו האקדמית פרופ' ערן פייטלסון היה מעורב בצוותי תכנון לאומיים רבים, ובהם הצוות שהכין את תכנית המתאר הארצית לקליטת עליה ובניה (ת/מ/א 31), תכנית האב לישראל בשנות האלפיים (ישראל 2020), ותכניות המתאר המחוזיות למחוזות ירושלים, תל אביב והמרכז. כמו כן הוא שימש כיועץ מתודולוגי למנהל התכנון במשרד הפנים, וכיום הוא יועץ למדיניות תכנון לפורום ה-15 ולמרכז השלטון המקומי. הוא שימש פעמיים כיו"ר של מועצת גנים לאומיים ושמורות טבע, והיה חבר בוועדות לאומיות שונות.


 

קראו פחות
איתי פישהנדלר

פרופ' איתי פישהנדלר

פרופסור מן המנין
02-5883349
Itay.Fishhendler@mail.huji.ac.il
חדר 4609
קרא עוד
פישהנדלר הינו פרופסור מן המנין במחלקה לגאוגרפיה. תחומי המחקר של איתי עוסקים ביישוב סכסוכים סביבתיים, בממשל ושינוים אקלימים ובפוליטיקה סביבתית. מחקריו כיום מתמקדים בקבלת החלטות בפיתוח משאבי מים ובעיקר אנרגיה. פרופ' איתי פישהנדלר עסק במחקר אקוויפר ההר, אגן ההיקוות של הירדן, האגמים הגדולים, הריו גרנדה ואגן ההיקוות של הקולורדו. הוא מפרסם בכתבי עת העוסקים בפוליטיקה סביבתית, גיאוגרפיה, מים, יישוב סכסוכים, כלכלה אקולוגית, שינויים אקלימים ואנרגיה. כיום איתי מעורב בפרויקטים המתמקדים בקבלת החלטות במשק האנרגיה לדוגמא, הסיבות לכך שיעדי אנרגיה מתחדשת משתנים; הגאופוליטיקה של רשתות חשמל; שותפות קהילה-מגזר פרטי בהקמת מיזמי אנרגיה מתחדשת; התפקיד של מסגור בהערכת פרויקטים תשתיתים; סנקציות אנרגטיות ועוד. המחקרים של איתי עושים שימוש במתודולוגיות כמותיות ואיכותיות.
 
professor Itay Fischhendler research interests focus on environmental conflict resolution, natural resources governance, and decision-making under conditions of political and environmental uncertainties. He is a leading scholar on transboundary water institutions and Middle Eastern water policy, and has published over 50 articles in leading public policy, conflict resolution, peace studies, geography, ecological economics, and environmental journals. Itay is now engaged in research related to the politics of energy infrastructure and energy diplomacy, including energy sanctions. Many of Itay’s studies take a critical approach, often by the use of discourse analysis and content analysis, of planning and building protocols of national infrastructure, such as energy and water.
קראו פחות
דניאל פלזנשטיין

פרופ' דניאל פלזנשטיין

פרופסור מן המנין
02-5883343
daniel.felsenstein@mail.huji.ac.il
חדר 4605

קרא עוד
דניאל פלזנשטיין הוא פרופסור מן המנין במחלקה לגיאוגרפיה.

תחומי ההתעניינות המרכזיים שלו הם בגיאוגרפיה כלכלית ומדעי האזור. עבודתו משתמשת בכלים של סימולציה דינמית ואקונומטריקה מרחבית.  

מחקריו הנוכחיים עוסקים במדידית העמידות של ערים לאירוע קיצון, דינמיקה של שינוי בשוק הדיור  ואמידת מודל שווי-משקל מרחבי לישראל.

עבודות קודמות עסקו בפיתוח כלכלי מקומי, מידול הקשר בין שימושי קרקע לתחבורה, מדידית הדינמיקה של פערים בין אזוריים,  מידול 'שרשראות תעסוקה' לצורך הערכת הפיתוח הכלכלי המקומי ופיתוח מודלים מרחביים מבוססי-סוכנים.

מחקרים אלה ואחרים התפרסמו ב- 6 ספרים וכ-120 מאמרים ופרקים בכתבי עת בינלאומיים ובספרים ערוכים. בעבר הוא שימש כמנהל המכון ללימודים עירוניים ואזוריים וכמנהל האקדמי המרכז לגיאוגרפיה חישובית באוניברסיטה העברית. כמו כן הוא שימש כחבר מועצת השמאים 2004-2013, וכיו"ר ועדת המקצוע בתחום הגיאוגרפיה במשרד החינוך. כעת הוא משמש כיועץ/מומחה לאומי עבור תוכנית ה-OECD בתחום הפיתוח הכלכלי והתעסוקתי המקומי (LEED).

 

Daniel Felsenstein is a Professor at the Hebrew University of Jerusalem.
His fields of interest are economic geography and regional science. His work uses the tools of dynamic simulation modeling and spatial econometrics. Current research projects relate to simulating urban resilience to large scale shocks, dynamics of change in housing markets and estimating a spatial general equilibrium model for Israel.He has worked in the areas of local economic development, landuse-transportation modeling, measuring regional income disparities, local labor market processes, dynamics of regional housing markets and agent-based modeling of disasters. He has published over 120 papers and 6 books on these and other related topics. At the Hebrew University of Jerusalem, he has served as Director of the Institute of Urban and Regional Studies,2002-2010 and Academic Director of the Center for Computational Geography, Department of Geography, Hebrew University, 2009-2015. With respect to service in National and International Organizations he served as a member of the National Council of Surveyors and Land Appraisers 2004-2013, Chair of the National Committee for Geography, Ministry of Education, 2012-2016 and is currently consultant/national expert to the OECD Programme on Local Economic and Employment Development (LEED).  

קראו פחות
סיגל קפלן

פרופ' סיגל קפלן

פרופסור חבר
02-5883020
sigal.kaplan@mail.huji.ac.il
חדר 4604

קרא עוד

סיגל קפלן

סיגל קפלן היא פרופ" לחקר ההתנהגות בתחבורה ומערכות תחבורה חכמות באוניברסיטה העברית בירושלים.  לפני הצטרפותה לסגל האוניברסיטה היא סיימה את לימודי הדוקטורט שלה בהנדסת תחבורה בטכניון ועבדה באוניברסיטה הטכנית של דנמרק, באוניברסיטה הטכנית של דרזדן כמרצה אורחת כחלק מתוכנית המצוינות של נשים באקדמיה מטעם קרן "אלאונור טרפטס". בנוסף היא עמית חיצוני באוניברסיטה הטכנית של מדריד שם היא משתפת פעולה עם המכון לחקר התחבורה, וכן ביקרה באוניברסיטת אינסברוק כמרצה אורחת מטעם הקרן לרישות אקדמי אוסטריה-ישראל. היא משתפת פעולה עם חוקרים בספרד, אוסטריה, דנמרק, דרום קוריאה, גרמניה, הלנד וברזיל. מחקריה מתמקדים בהבנת דפוסי הביקוש לתחבורה ועירוניות בת-קיימא כפונקציה של המרחב הפיסי, החברתי, והמוסדי. תחומי ההתעניינות של סיגל בתחום הפיתוח בר-קיימא מגוונים וכוללים תחבורה פעילה באופניים,סוגיות של נשים ומגדר בתחבורה, בטיחות בדרכים בדגש על רוכבי אופניים והולכי רגל, הממשק בין המפעיל לנוסע בתחבורה ציבורית, ניידות כשירות, אימוץ טכנולוגיות חדשניות כגון רכב חשמלי ואפליקציות מידע מולטי-מודליות בתחבורה,  ומשחקיות ככלי להשפעה על התנהגות.  בתכנון ערים היא חוקרת בעיקר את דפוסי המגורים וההגירה הבין-אזורית של עובדי ידע.  בין המחקרים של סיגל נמצאים מחקרים בישראל, אירופה (דנמרק, פולין, הונגריה, צ'כיה, פורטוגל, ספרד וגרמניה), ארה"ב, אוסטרליה וניו-זילנד, דרום אמריקה (מקסיקו, ברזיל וקולומביה) וסין. לסיגל ניסיון רב באמידת מודלים אקונומטריים של בחירה בדידה, משוואות מבניות וכן בשיטות של כריית נתונים. מחקריה מתבססים על סקרי העדפות נגלות ומוצהרות, על נתונים מרשויות וכן מחקרים איכותניים מבוססים על ראיונות. לסיגל 76 פרסומים בירחונים מקצועיים ו-114 מצגות בכנסים. סיגל הנחתה 27 סטודנטים לתארים גבוהים, והשתתפה בפרויקטים רבי היקף בתכנון תחבורה (NTM, TRANSTOOLS3), בטיחות בדרכים  (IMPROSA), מודלים מונחי פעילויות (ACTUM), תחבורה ציבורית (IPTOP) , רכבים חשמליים(SELECT) , ופיתוח בר קיימא (SUSTAIN). סיגל חברה באיגודים מקצועיים כגון האיגוד למדעי האזור והאגודה הגיאוגרפית הישראלית ובוועדות הפעולה של COST להערכת שוויוניות חברתית בתחבורה  ולרשתות חברתיות בתחבורה. קרנות המחקר העדכניות שלה הן בנושאים חקר העדפות המגורים של צעירים משכילים מהמגזר הערבי בישראל, נכונות לאימוץ טכנולוגיות מצילות חיים בתחבורה בקרב משפחות מעוטות יכולת,  פיתוח שיטה חדשה לבחירת מסלולים המבוססת על רציונאליות אקולוגית - גישה של רשתות עצביות, ומשחוק ככלי לעידוד ניידות כשירות. הסטודנטית שלה לדוקטורט רומנה סרקר איסלאם, זכתה בשלושה פרסים על עבודת הדוקטורט כאשר העדכני ביותר הוא פרס פרידריך ליסט לשנת 2021.     

 

קראו פחות
ערן רזין

פרופ' ערן רזין

פרופסור מן המנין
02-5883368
msrazin@mail.huji.ac.il
חדר 4718
קרא עוד

פרופי ערן רזין מהמחלקה לגאוגרפיה והמכון ללימודים עירוניים ואזוריים באוניברסיטה העברית, הוא מנהל המכון ללימודים עירוניים ואזוריים (מ-2010 ובשנים מסוימות קודם לכן), ראש מחקרי פלורסהיימר ומחזיק הקתדרה ע"ש ליאון ספדי בלימודים עירוניים. הוא מתמחה בשלטון מקומי, תכנון ופיתוח עירוני בפרספקטיבה בינלאומית השוואתית ופרסם מאמרים וספרים מדעיים רבים בתחומים אלה. משמש מזה 30 שנה (מאז 1987) יו"ר וחבר ועדות חקירה לגבולות ולחלוקת הכנסות של רשויות מקומיות, ויו"ר וחבר בוועדות שעסקו באיחוד רשויות מקומיות וברפורמות בשלטון המקומי, ושותף בצוותי תכנון ובמחקרי הערכה על תכנון ומערכות תכנון.

 

 


 
קראו פחות
Noam Shoval

פרופ' נעם שובל

פרופסור מן המנין
יועץ ללימודי מוסמך ודוקטורט
02-5881433
noam.shoval@mail.huji.ac.il
חדר 3611
קרא עוד


פרופ' נעם שובל סיים את לימודי הדוקטוראט באוניברסיטה העברית (2000) בהנחייתו של פרופ' אריה שחר ז"ל ונסע ללימודי פוסט-דוקטוראט במחלקה לגאוגרפיה של קינגס קולג', האוניברסיטה של לונדון (2001-2000). בשנים 2008-2007 הוא שהה במחלקה לגאוגרפיה של אוניברסיטת היידלברג בגרמניה כעמית מחקר של קרן אלכסנדר פון הומבולדט. בשנת הלימודים 2015-2014 היה בשבתון במרכז למחקר עירוני וחברתי של אוניברסיטת פיטסבורג.
 
תחומי התעניינותו העיקריים הינם תיירות ותרבות כמנופים לפיתוח עירוני, מודלים של מיקום בתי מלון וכלים לניהול תיירות בערים היסטוריות. בשנים האחרונות הוא החל לחקור ולפרסם באופן נרחב בנושא של יישום שיטות איתור מתקדמות בתחום שונים של מחקר מרחבי, כגון תיירות, לימודים עירוניים ורפואה.

 

קראו פחות