המרכז לגאוגרפיה חישובית

לאור התמורות שחלו בעשורים האחרונים במחקר הגאוגרפי בתחום מערכות המידע הגאוגרפיות (GIS) בעולם ובארץ, נולדה ההבנה שקיים צורך בהקמתו של מרכז ייעודי לתמיכה במחקר בעל אוריינטציה חישובית.

המרכז לגאוגרפיה חישובית הוקם על ידי המחלקה לגאוגרפיה בשנת 2009 מתוך ההכרה שבסיסי נתונים מרחביים ועיתיים מאפשרים לשנות את אופי המחקר ולפתוח כיווני מחקר רב-תחומיים. מטרה נוספת של המרכז הייתה לפתח ולקדם תוכנית הוראה בגאוגרפיה חישובית שתשלב את התחומים השונים במחלקה ותקדם את ההוראה בתחום הגאואינפורמטיקה, במסגרת החטיבה בגיאואינפורמטיקה בתואר הראשון וקורסים מתקדמים במסגרת התואר השני.

המרכז מאגד צוות מקצועי בעל יכולות מתקדמות באיחסון נתונים וניהולם, ניתוח נתונים מרחביים, קרטוגרפיה ממוחשבת, עיצוב גרפי ובניית אתרי אינטרנט.

מאז הקמתו מספק המרכז תמיכה תשתיתית לפעילות המחקרית במחלקה לגאוגרפיה (ומחוצה לה), תמיכה שמעגנת בתוכה לא רק את תחום הגאואינפורמטיקה של שיטות חישוביות וכמותיות, מאגרי מידע, מסדי נתונים גדולים, טכנולוגיות מידע ויישומי GIS, אלא גם את שרותי הכרטוגרפיה והתמיכה הגרפית והעיצובית הנדרשת לפעילות האקדמית על שלל גווניה.

המרכז לגאוגרפיה חישובית כולל בתוכו את המעבדה לכרטוגרפיה שהיוותה חלק בלתי נפרד מהמחלקה לגאוגרפיה מאז הקמת המחלקה בשנת 1950. המעבדה לכרטוגרפיה הינה בעלת מוניטין של אחת המקצועיות ביותר בתחום, והיא המובילה מסוגה במחלקות לגאוגרפיה. חלק משירותיה כוללים הפקת מפות, דיאגרמות ועזרים גרפיים לצורכי הוראה ומחקר, פרסומים אקדמיים בספרים וכתבי עת מדעיים וכן פוסטרים לכנסים מדעיים.

כיום כל העבודה הכרטוגרפית מתבצעת בסביבה ממוחשבת ובנוסף, גם הרחבנו את שירותינו לשירותי גרפיקה דיגיטלית ועיצוב ובניית אתרי אינטרנט. 

 


לוגו למרכז

 

שירותים

המרכז לגאוגרפיה חישובית מספק שירותים מגוונים בתחומים שונים כגון: גאואינפורמטיקה, מסדי נתונים, כרטוגרפיה, עיצוב ומיתוג גרפי לעולם האקדמיה, חברות ועסקים חיצוניים, סטודנטים ואנשי חינוך.

מאז שהוקם בשנת 2009 ועד היום, המרכז לגאוגרפיה חישובית מספק שירותי גאואינפורמטיקה ועיצוב גרפי לעולם האינטרנט והדפוס משלב האפיון ועד שלב הביצוע, תוך הקפדה על איכות הנתונים והעיצוב, על ממשק משתמש חכם, ומעניקה שירות לקוחות אדיב ומהיר.

 • שרותי כרטוגרפיה | הפקת מפות מודפסות ודיגיטליות
   
 • אינפוגרפיקה, עיצוב ומיתוג גרפי | הצגת סוגי מידע כגון תרשימים, מפות, איורים ופוסטרים, מיתוג, עיצוב לוגו ובניית שפה גרפית
   
 • עיצוב ובניית אתרי אינטרנט | שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ודגש על חווית המשתמש
   
 • שירותי GIS | עיבוד וניתוח נתונים גאוגרפיים בזמן ובמרחב וייעוץ GIS
   
 • תיכנות ובניית מסדי נתונים (DB) | בנייה, תחזוק ואיחסון נתונים
   
 • שירות הזמנת תצלומי אוויר | הזמנת תצלומי אוויר מארכיון תצלומי אוויר שבמחלקה לגאוגרפיה 
 

לוגו למרכז
 

פרויקטים

אטלס דיגיטלי     קרטוגרפיה

 

 

projects_tasa.png     projects_havalana.png

 

 

projects_kenes_site.png     projects_kenes_brand.png

 


 

projects_caves.png     projects_ilusrations.png

 


 

projects_gis.png     projects_tasa_empty.png
 


לוגו למרכז

 

צוות

 

staff_noam_heb.png staff_adi_heb.jpg

staff_carmit_heb.png

hgk

staff_guy_heb_01.jpg
 
 
retired_staff_heb.jpg

staff_miri_heb.png

staff_michal_heb.png

staff_tamir_heb.png

staff_tammy_heb.png
 


לוגו למרכז

 

צור קשר

המרכז לגאוגרפיה חישובית

חדר 3605 במחלקה לגאוגרפיה

הפקולטה למדעי החברה, קמפוס הר הצופים

טלפון: 02-5883423

דוא"ל: cartolab@mail.huji.ac.il

 

לוגו למרכז